CineVision Film Tour 2019 – film

Event Details

  • Date:
  • Categories:

CineVision Film Tour 2019

PORTRÉT PRIMABALERÍNY
Krátky príbeh o Miriam Káčerovej, prvej sólistky v Stuttgart Ballet, malý náhľad do jej myšlienok a pocitov ako baletky.
Réžia: Marek Káčer
Hrá: Miriam Káčerová
Dokumentárny / krátkometrážny film SR 2016, 4 min.

TOTO NIE JE O NÁS
Rok 1933. V prvorepublikovej a stále multinacionálnej Bratislave silnie vplyv slovenských nacionalistov. Tí využívajú napätú situáciu v Slovenskom národnom divadle, aby si aj takýmto spôsobom upevňovali svoju politickú moc a rozširovali propagandu. Zapálení a zmanipulovaní študenti sa búria, demonštrujú, vyvolávajú nepokoje namierené najmä proti Čechom a Maďarom. Nie sú však jediní, ktorí podľahli ideológii prehnaného národniarstva.
Réžia: Marek Káčer
Hrajú: Tomáš Stopa, Rebeka Poláková, Miroslav Kráľ, Ján Jackuliak
Krátkometrážny / Historický / Dráma, SR 2017, 13 min.

ZA DVERAMI

Za dverami je psychologický thriller, ktorý dá svojim špecifickým spôsobom spracovania divákovi možnosť nahliadnuť do mysle chorého človeka – schizofrenika Lea.   Divákovi sa tak otvára nezvyčajný svet, v ktorom nefungujú pravidlá reality a logických princípov. Svet, v ktorom sa postupne objavujú prízraky z Leovej minulosti, aby odkryli desivé tajomstvo. Kto je skutočný a kto nie? Čo sa naozaj stalo a čo je len dôsledkom Leovej choroby? Existuje vôbec východisko z tohto bludného kruhu?
Réžia: Marek Káčer
Krátkometrážny / Psychologický / Thriller, SR 2019, 15 min.

RÍBEZĽÁK
Poetická komédia, ktorá rozpráva príbeh starého spisovateľa Ondreja a jeho manželky Katky. Je to nežný príbeh o láske, nádeji, ale hlavne o silných putách, ktoré nás spájajú s našimi najdrahšími a robia z nás tých, ktorými sme dnes.
Réžia: Marek Káčer
Hrajú: Martin Huba, Emília Vášaryová, Ludwig Bagin, Michaela Piesyk
Krátkometrážny / Komédia / Dráma, SR 2017, 18 min.

Vstupné: 2,- € / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia

popis filmu od distribútora

Náš program nájdete aj na www.navstevnik.sk kde je možné si ON-LINE rezervovať lístky.