Organové dni v Piešťanoch 2015 – medzinárodný hudobný festival organovej hudby

šestnásť  rokov realizujeme spolu s Bachovou spoločnosťou a Mestom Piešťany medzinárodný festival organovej hudby Organové dni v Piešťanoch.

V termíne od 5.8. do 4.9.2015 sa uskutočnili 2 koncerty v DUP Piešťany a  1 koncert vo Farskom kostole sv. Štefana a 1 koncert v Evanjelickom a.v. kostole. Zrekonštruovaný elektrický organ zostrojený v roku 1980 pod odborným dohľadom Prof. Ferdinanda Klindu sa aj tento rok  rozozvučal  na scéne DUP.  8.8. Dominika Machutová, soprán a Vladimír Kopec, organ (SR), 15.8. Monika Melcová, organ (SR) a 27.8.  Ursula Grahm, organ  (Švédsko) a 4.9. Tomáš Mihalik, organ(SR). Na 16. ročníku festivalu dominovali domáci umelci a vynikajúca organistka zo Švédska. Tohtoročné Organové dni v Piešťanoch sú oproti minulým rokom iné v tom, že organ v Dome umenia zaznieval z pódia – zrekonštruovaný, kompletne naladený. Veríme, že v budúcnosti to ocenia nielen umelci ale hlavne verní, skalní fanúšikovia organovej hudby. Festival Organové dni v Piešťanoch majú svoje stabilné miesto v našej dramaturgii.

ORGANOVÉ DNI  v Piešťanoch – 17. ročník medzinárodného festivalu organovej hudby
(6. august – 23. august 2016)

Festival Organové dni v Piešťanoch má svoje stabilné miesto dramaturgii Domu umenia Piešťany. Je realizovaný v spolupráci s Bachovou spoločnosťou na Slovensku, mestom Piešťany a Domom umenia v Piešťanoch. Rozmanité vystúpenia interpretov organovej hry prezentovali umelci na piatich koncertoch:

Prvé dva koncerty sa konali s miestnych kostoloch:
6.august 2016  – Jarmila Balážová, mezzo-soprán a Marek Tarkoš, organ,

  1. august 2016 – Martin Bako, organ

Tri koncerty realizované v Dome umenia:

  1. august 2016David di Fiore (USA), organ
  2. august 2016Gilles Leyers (Luxembursko), organ
  3. august 2016Stanislav Šurin (Slovensko), organ

Koncertný organ, ktorý v roku 2015 prešiel kompletnou rekonštrukciou oceňujú nielen účinkujúci umelci ale i fanúšikovia organovej hudby, ktorých na tohtoročných Organových dňoch bolo oveľa viac ako po minulé roky. Veríme, že tento trend bude pokračovať i v budúcnosti.