70 rokov Lúčnice

Milí priatelia lúčničiari,

len pred pár dňami skončila séria štyroch večerov plných radosti, šťastia, porozumenia, nadšenia a fantastickej nálady. Nielen spontánne reagujúce publikum, ale aj každý z nás úprimne prispel k tej nádhernej atmosfére, na akú sa nedá zabudnúť. Pri každom tanci, speve, melódii, či inom výstupe,

bolo to nasadenie obrovskou vzpruhou a myslím, že všetci právom cítili, že sme naše 70. narodeniny oslávili viac, ako dôstojne. Dokonca ako povedala po nedeľňajšom vystúpení pani Vierka Nosáľová: “…bolo to tak dobré, že aj Števo by bol spokojný”.

Chcem vám za to všetkým úprimne poďakovať, a to rovnako umeleckým vedúcim zložiek, tanečnému súboru, speváckemu zboru, orchestru, speváckej skupine, pedagógom, dirigentovi, krojárkam, účinkujúcim hosťom, všetkým tvorcom programu, autorom a realizátorom výstav, technickému a organizačno-produkčnému týmu, grafikom, kolegom z Domu umenia, pracovníkom v administratíve i všetkým externým spolupracovníkom a prispievateľom. Bolo to obrovské množstvo ľudí, ktorí na tomto podujatí participovali, no s hrdosťou môžem skonštatovať, že každý urobil svoju prácu najlepšie ako vedel a vládal a výsledok aj naozaj stál za to.

Všetkým gratulujem a ak si niečo želám ďalej aj do budúcnosti, tak je to opätovne sa s vami stretnúť pri podobnom úžasnom podujatí a znovu môcť prežiť také nádherné okamihy v objatí krásneho slovenského folklóru v podaní Lúčnice.

Všetko najlepšie k našej sedemdesiatke a ešte veľa ďalších úspešných rokov zo srdca želá,

Marián Turner

generálny riaditeľ Umeleckého súboru Lúčnica

 

27.2.2018