PIEŠŤANSKÉ RENDEZVOUS – 19. ročník

Festival českého a slovenského umenia pod názvom PIEŠŤANSKÉ RENDEZVOUS so svojou 19. ročnou tradíciou každú jeseň ( október – november ) prináša veľa zaujímavých činoherných predstavení, koncertov, výstav a podujatí pre deti a mládež. Zámerom organizátorov festivalu je osloviť v rámci festivalového dramaturgického plánu všetky vekové kategórie návštevníkov. Festival má niekoľko oblastí – sekcií: činohernú, hudobnú, výtvarnú a filmovú. V roku 2017 sa stretajú umelci profesionálnych i neprofesionálnych slovenských, moravských a českých scén v Dome umenia Piešťany počas dvoch mesiacov.

FESTIVALOVÉ PODUJATIA:

3.10. – 29.10. 2017  – VÝSTAVA ( Slávnostná finisáž výstavy vo Veľkej sále dňa 27.10 o 19.00 hod.)
YOUNG ART SHOW 10  
– medzinárodná výstava 60 mladých výtvarníkov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Španielska, Rumunska, Srbska, Estónska, Ruska a Veľkej Británie.

PONDELOK / 16. 10. / 19.00 – DIVADLO
Divadlo Andreja Bagara Nitra
TESTOSTERÓN

Divadelná komédia z pera súčasného poľského autora Andrzeja Saramonowicza dáva priestor pre brilantné herecké štúdie a strhujúce komediálne výkony.
Hovorí o tom, čo si muži myslia o ženách. Manifest mužskej prapodstaty.
Réžia: Peter Mankovecký
Účinkujú: Ivan Vojtek, Martin Fratrič, Martin Nahálka, Juraj Hrčka, Marcel Ochránek, Milan Ondrík, Peter Kadlečík
Vstupné: 15 – 13  €

PONDELOK / 23. 10. / 19.00 – DIVADLO
Štúdio L + S Bratislava
Starí majstri „Oude Meesters“
Divadelná hra o súrodeneckých vzťahoch jednej slávnej divadelnej rodiny, kde prostredníctvom umeleckej práce sa vzdialení súrodenci opäť zblížia.
Réžia: Juraj Nvota
Účinkujú: Milan Lasica a Martin Huba
Vstupné: 14 – 12  €

STREDA / 25. 10. / 19.00 – KONCERT                                
MÁRIA ČÍROVÁ  2017
Speváčka, skladateľka, klaviristka vystúpi so sláčikovým kvartetom – predstaví overené hity a aj nové skladby z aktuálneho albumu.
Vstupné: 16 – 15 – 14 €

STREDA / 15. 11. / 10.00 – DIVADLO
Divadlo Jána Palárika v Trnave
Sluha dvoch pánov
organizované predstavenie pre školy
Najznámejšia komédia talianskeho majstra veseloherného žánru Carla Goldoniho.
Réžia: Juraj Bielik
Účinkujú: Vladimír Jedľovský, Silvia Holečková, Tibor Vokoun, Tomáš Mosný, Petra Blesáková, Michal Jánoš, Tatiana Kulíšková, Lucia Bugalová, Peter Trník a.h., Martin Križan, Juraj Bielik a.h.
Vstupné: 6 €

STREDA / 15. 11. / 18.00 – FILM
ZÁHRADNÍCTVO: DEZERTÉR
Príbeh holiča, ktorého oholili
Druhá kapitola rodinnej kroniky sa odohráva na pozadí revolučných udalostí v rokoch 1947-1953. Hlavnou postavou je majiteľ štýlového kaderníckeho salónu Valentino v centre Prahy, Otto Bock, a jeho rodina, ktorú tu zamestnáva. Všetci s obrovským nadšením budujú svoj sen, ale prichádza ďalšia rana – februárový komunistický  prevrat. Ottova firma je vyvlastnená štátom a jemu sa po druhýkrát rozpadá  svet…
Réžia: Jan Hřebejk
Hrajú: Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Aňa Geislerová, Karel Dobrý,  David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová, Vendula Svobodová, Zuzana Konečná, Zuzana Mauréry, Martin Finger
Tragikomédia Česko/Slovensko/Poľsko 2017, 115 min., MP – 12
Vstupné: 4  €

STREDA / 22. 11. / 18.00 – FILM
PO STRNIŠTI BOS
Osemročný Eda je vytúžené dieťa, ktoré rodičia strážia viac, ako je zdravé.  Edu Součka a jeho mamičku a otecka už diváci poznajú z filmu Obecná škola. Vo filme Po strništi bos sa príbeh vracia na samotný začiatok, do Edovho raného detstva. Do času, kedy jeho otecko odmietne príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musí z Prahy odsťahovať na vidiek. Autorská rodinná dvojica Jan a Zdeněk Svěrákovci prináša do kín ďalší zo svojich lyrických filmov o detstve a hrdinstve v každom z nás.
Réžia: Jan Svěrák
Hrajú: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Oldŕich Kaiser, Jan Tříska, Viera Pavlíková
Dráma / komédia, ČR/Dánsko/SR 2017, česká verzia, 110 min., MP-7
Vstupné: 4  €

STREDA / 24. 11. / 19.00 – DIVADLO
Divadlo Bolka Polívky Brno
Šašek a syn, …
Divadelná hra Bolka Polívky o prevýchove mladého šľachtica v šaška. V hlavnej úlohe Bolek Polívka so synom Vladimírom. Voľné pokračovanie kultového predstavenia Šašek a kráľovná.
Autor a réžia: Bolek Polívka
Účinkujú: Vladimír Polívka, Bolek Polívka, Michal Chovanec, Jaromír Barin Tichý, Ondřej Klíč, Jiří Fretti Pfeifer / Pavel Zatloukal a David Rotter
Vstupné: 15 – 13  €

Dramaturgický plán 19. ročníka česko-slovenského festivalu Piešťanské rendezvous nie je ešte definitívne ukončený. Niektoré podujatia, ktoré plánujeme aktuálne zaradiť, sú predmetom rokovaní.

 

12.9.2017