Verejný workshop Tvoríme Lido !!!

Osem mladých architektov z troch európskych krajín vymýšľalo, ako zlepšiť priestor za Húpacím mostom. Zhodli sa na tom, že ide o magické miesto, na ktoré treba prilákať viac ľudí. Pokúsili sa o to prostredníctvom dreveného objektu, ktorý bol výsledkom ich spoločnej práce. Prezentácia ich nápadov sa uskutočnila vo štvrtok 21. júla večer v Dome umenia. Študenti obhajovali svoje projekty v angličtine pred lektormi zo Slovenska, Fínska, Nemecka a Dánska.

Dom umenia poskytol účastníkom Workshopu zázemie pre tvorivú a realizačnú prácu od 18.7. do 29.7.2016.

Organizátori vyslovili Domu umenia Piešťany poďakovanie:

Ďakujeme za Vaše partnerstvo, podporu a energiu počas tohtoročného 1:1 WORKSHOPU!

#UWO by bez Vás nikdy nebolo tým, čím je.

Dovidenia pri ďalších výnimočných projektoch!

WO|V|EN

Tlačová správa  – Projekt Tvoríme Lido pokračuje tento víkend ( 15. júla 2017 )  – príďte si aj vy vyrobiť lavičku !!!

Na Lide sa bude opäť pracovať s drevom, vznikne originálny mobilár podľa návrhu architektiek. Do stavby sa môžete zapojiť aj vy – sobotný workshop je určený pre verejnosť.

Cez víkend sa v rámci projektu Tvoríme Lido uskutoční ďalšie podujatie zamerané na výrobu objektov z dreva. Návrhy vytvorili architektky priestoru na mieru. Objekty sú jednoduché, modulárne a zvládne ich vytvoriť každý. Organizátori pozývajú Piešťancov, ktorí by chceli priložiť ruku k dielu, aby si svoju lavičku či ležadlo prišli vyrobiť.

Dizajn mobiliáru vytvorili architektky zo združenia Woven, ktoré majú bohaté skúsenosti s realizáciami malých drevených objektov. Na základe podnetov zozbieraných počas verejnej diskusie a v online dotazníku pripravili prvé návrhy. Tie potom konzultovali s miestnymi architektmi a zástupcami občianskych združení. Objekty v ich finálnej podobe vzniknú cez víkend.

Cieľom projektu Tvoríme Lido je namiesto typizovaných prvkov vstúpiť do špecifického verejného priestoru Lida netradičným dizajnom a umožniť verejnosti zapojiť sa do procesu skultúrňovania tejto mestskej pláže. Zároveň projekt rozvíja spoluprácu aktivistov s profesionálmi.

Dobrovoľníci, ktorí sa o Lido starajú, budú potom podľa finančných a časových podmienok na základe návrhov realizovať ďalšie objekty. Projekt Tvoríme Lido nadväzuje na minuloročný Workshop 1:1, ktoré spoluorganizovalo združenie Woven a Centrum architektúry. Jeho výsledkom bol drevený objekt UWO, ktorý je v tomto roku nominovaný na slovenskú cenu za architektúru CEZAAR.

Verejný workshop Tvoríme Lido bude prebiehať v sobotu 15. júla od 9:00 do 18:00  pri veľkom ohnisku na Lide. Príďte si aj vy vystružlikať z dreva lavičku! Nástroje a materiál budú zabezpečené.

MSc. Lívia Gažová +421905690699

12.7.2017