Tlačová správa 02 – Opera Tristan a Izolda

V sobotu 8. októbra 2016 od 17.55 sa v Dome umenia Piešťany konal  prvý zo série priamych prenosov operných predstavení v rámci projektu Metropolitan Opera: Live in HD v novej sezóne 2016/2017. Naplánovaných je 10 atraktívnych operných titulov s tými najväčšími speváckymi, dirigentskými a režisérskymi hviezdami.
11. sezónu sme otvorili  novým naštudovaním Wagnerovej opery Tristan a Izolda,  Sir Simon Rattle dirigoval svoju prvú inscenáciu Live in HD.
Nina Stemme  ako Izolda, v tejto úlohe zažiarila v mnohých operných domoch po celom svete. Tristana stvárnil popredný austrálsky tenorista Stuart Skelton.
Excelentné výkony hlavných predstaviteľov, veľkolepé naštudovanie diela, moderné poňatie, impozantná scéna z dielne operného scénografa Borisa Kudličku, rodáka z Ružomberka, ktorého tvorba je známa na popredných operných javiskách prítomní diváci ocenili.
Opera v priamom prenose vo veľkej sále Domu umenia Piešťany je ďalším spestrením dramaturgického plánu nášho  kultúrno-spoločenského stánku.
Pred začiatkom tohto projektu sme boli plní očakávania ako prijmú naši diváci a návštevníci  Piešťan i obyvatelia celého regiónu myšlienku priamych prenosov. Zámer bol verejnosťou jednoznačne prijatý.

Počas prestávky sme oslovili manželský pár, ktorý nás ubezpečil:
„ Otvorili sme v Piešťanoch –  Slávnostné večery s Operou. Je to  úžasné, do kúpeľného mesta OPERA patrí a verte nám ľudia sa naučia vo Vašom kultúrno-spoločenskom stánku navštevovať i  operu.  Wagnerova tvorba je známa okrem svojej vážnosti a krásy i dĺžkou. Ak ľudia prišli na Wagnera, teraz už budú chodiť pravidelne. Okrem krásneho interiéru Vašej sály a  veľkého plátna oceňujeme pohodlie kresiel. Operné diela sú impozantné i mohutnosťou a veľkosťou scény. Vaša sála umožňuje divákovi komplexne vnímať prechod zo scény Met-ky do príjemných priestorov Domu umenia. Dokonca i kreslá sú rovnakej  farby – červené. Ďakujeme za pohár sektu, ktorý k tejto slávnostnej atmosfére patrí ! “

Tohtoročná sezóna priamych prenosov z Metropolitnej Opery New York ponúka skvelé diela.
Tešíme sa na ďalšiu projekciu –   22. októbra 2016 o 18.55 hodine – Wolfgang Amadeus Mozart:  DON GIOVANNI

Srdečne všetkých pozývame !
Programová prevádzka
Domu umenia Piešťany

 

 

10.10.2016