Metropolitná Opera – sezóna 2016/2017

Tlačová správa 01  –  Priame prenosy z Metropolitnej Opery New York  V DOME UMENIA Piešťany.

Do dramaturgie Domu umenia v Piešťanoch sme zaradili v novej umeleckej sezóne 2016/2017  celosvetovo atraktívny hudobný  žáner – OPERU !

Priame prenosy z METROPOLITNEJ OPERY v New Yorku ( MET Opery) Vám sprostredkujú  diela svetových operných majstrov – Richarda Wagnera,
W. A. Mozarta, G. Verdiho ale i A. Dvořáka a mnohých ďalších. Sledujú ich  diváci v 70-tich krajinách sveta.
Budete sedieť v hľadisku Domu umenia v Piešťanoch ale budete mať pocit, že ste súčasťou operného diania v  New Yorku – v úžasnej METROPOLITNEJ OPERE !
Skvelý divácky zážitok umocní sledovanie prenosov na  najväčšom širokouhlom premietacom plátne na Slovensku  s rozmermi 12,5 m a 7,6 m a zvukovým systémom Dolby Surround. Priame prenosy umožňujú divákovi kina zažiť neopakovateľnú atmosféru predstavenia vrcholnej medzinárodnej opernej scény, vidieť svetové operné špičky či nové inscenácie v zaujímavých inscenačných podobách. Každý priamy prenos ponúka nielen celé operné dielo v podaní vynikajúcich operných interpretov, ale i pohľad a atmosféru zo zákulisia a foyerov Metropolitnej opery, rozhovory s umelcami pred predstavením i počas prestávky.
V  sezóne 2016/2017 uvidíte 10 priamych prenosov a 10 svetoznámych operných titulov so slávnymi opernými sólistami akými sú napríklad Nina Stemme – predstaví sa ako Izolda ( R. Wagner „Tristan a Izolda ), v tejto úlohe  zažiarila v mnohých operných  domoch po celom svete. V tejto produkcii scénu navrhol slovenský scénograf Boris Kudlička a prenos je zaujímavý aj tým, že dirigent Sir Simon Rattle diriguje svoju prvú inscenáciu v prenose Live in HD.
V prenose Čajkovského Eugena Onegina sa spolu s Annou Netrebko či Dmitrijom Hvorostovským predstaví vo svete najžiadanejší slovenský bas Štefan Kocán, ktorý stvárni rolu Gremina.
Počas sezóny sa predstavia ďalšie svetové hviezdy ako Simon Keenlyside, Rolando Villazón, Plácido Domingo, Vittorio Grigolo, Diana Damrau, Sonya Yoncheva, Thomas Hampson, Matthew Polenzani, Dmitri Hvorostovsky, Renée Fleming, Elīna Garanča a ďalší pod taktovkami svetoznýmych dirigentov ako James Levine, Fabio Luisi, Sir Simon Rattle a ďalší.

Prostredníctvom priamych prenosov  budú mať operní priaznivci možnosť vidieť a vypočuť si skvosty svetovej opernej tvorby.
Podrobne informácie na www.prenosydokin.cz alebo www.domumenia-piestany.sk
Priame prenosy  majú úžasné čaro a neopakovateľnú atmosféru !

Nenechajte si  ujsť túto výnimočnú príležitosť a už teraz sa podrobne zaujímajte  o tituly, ktoré Vám  v sezóne 2016/2017 ponúkame !

Sezóna prenosov v HD kvalite sa začína v 8. októbra 2016, 18:00 hod. východného času Tristanom a Isoldou.
Ďalšie prenosy: Don Giovanni (22. októbra, 18.55 hod.); Láska zďaleka (10. decembra o 18.55 hod.); Lulu (21. novembra, 12.30 hod.); Nabucco
(7. januára, 18.55 hod.); Romeo a Júlia (21. januára, 18.55 hod.); Rusalka (25. februára, 18.55 hod.); La traviata (11. marca, 18:55 hod.); Idomeneo
(25. marca ,17.55 hod.), Eugen Onegin (22. apríla, 18.55 hod.) a Gavalier s ružou (13. mája, 18:30).

Všetkých desať operných predstavení sa uskutoční v sobotu ako popoludňajšie matiné na javisku Metropolitnej opery, odkiaľ sa bude prenášať.
Veríme, že Vás zaujmú i ceny vstupeniek PRIAMYCH PRENOSOV v Dome umenia v Piešťanoch z najväčšej kinosály na Slovensku !

Vstupné:
12,-€  /  základné vstupné za jednu vstupenku –  1 predstavenie
6,-€  / zľavnené vstupné za jednu vstupenku – 1 predstavenie pre
študentov a dôchodcov, ZŤP a ZŤP-S
8,-€  / za jednu vstupenku pri zakúpení všetkých 10 programov naraz  ( vstupenky v cene 8,- sú v  predaji iba v POKLADNI Domu umenia)

Predaj vstupeniek:     POKLADŇA  Domu umenia Piešťany    a cez www.ticketportal.sk

programová prevádzka
Domu umenia Piešťany dom-umenia@slovanet.sk
Telefón: 0905465512

3.10.2016